در بازار، کابینت سرویس بهداشتی و حمام ( کابینت روشوئی و آینه باکس ) دارای انواع مختلفی از قبیل کابینت روشویی روکشدار ، کابینت روشویی چینی یا سرامیکی ، کابینت روشویی پی وی سی ( PVC ) یا کابینت روشویی با ورق فومیزه ، کابینت روشویی چوب  بلوط طبیعی ، کابینت روشویی استنلس استیل ، کابینت روشویی بامبو و سرویس کابینت روشویی از جنس آلومینیوم  می باشد .

در حال حاضر با توجه به افزایش تنوع کابینت های روشویی تولید شده ، افراد یا خانواده های مختلف می توانند با توجه به شرایط استفاده شخصی متفاوت و بنا بر سلیقه و نیاز خود دست به انتخاب  بهترین کابینت روشویی و آینه باکس بزنند.

درحال حاضر، کابینت های پی وی سی و کابینت های چوبی از محبوبیت بسیار بالایی در بازار برخوردار است.قابل ذکر است که معیار اصلی انتخاب متریال برای تولید مبلمان و کابینتهای سرویس بهداشتی و حمام ، مقاومت سطح آن در برابر حرارت، ضد آب و رطوبت بودن و به منظور اطمینان از استفاده بلند مدت در سرویس بهداشتی ، مقاومت در برابر شکستگی و تغییر شکل می  باشد.

فرآیند تولید کابینت روشویی و آینه باکس

چوب خام یا ام دی اف ( mdf ) بعنوان متریال اصلی استفاده شده در سرویس های بهداشتی با روکشهای چوبی و یا رنگهای مقاوم در برابر  آب  میباشد. ام دی اف ( mdf )  همان چوب خام است که خرد شده و توسط نیروی انسانی بصورت ورق تولید می شود.

مزیت ورق ام دی اف ( mdf) قیمت پایین تر آن نسبت به چوب خام در کابینت های سرویس بهداشتی می باشد.

از معایب آن میتوان به مستعد بودن در برابر ترک خوردن و در نتیجه تاثیر بر مقاومت در برابر آب به دلیل استفاده از انواع چوب و فرایند فشرده سازی و کاربرد چسب در آن، اشاره کرد.

کابینت روشویی ، کابینت روکش دار فومیزه
  • سرویس بهداشتی سرامیکی

این سرویسهای بهداشتی با حرارت دادن مواد مخصوص و تبدیل آن به سرامیک تولید می شوند و قسمت بالایی آن (سینک) از سرامیک می باشد.  مزیت آن سهولت نگهداری و تمیزکاری است. مهمترین عیب  آن شکنندگی سرامیک و سهولت خرابی در صورت ضربه می باشد.

کابینت روشویی

پی وی سی ( PVC ) بعنوان یک پانل پلاستیکی، بعد از قالب گیری و حرارت تولید می گردد و در نتیجه در برابر آب مقاومت بسیار خوبی دارد.

مزیت این متریال رنگ پذیری خوب ، مقاومت در برابر حرارت، مقاوم در برابر خمش و سهولت تمیزکاری می باشد.

کابینت روشویی پی وی سی
  • کابینت سرویس بهداشتی چوب بلوط

با مقایسه متریال های کاربردی در ساخت کابینت های سرویس بهداشتی، چوب  بلوط  با پرداخت رنگهای ضدآب و دوست دار محیط زیست و انتشار فرمالدئید کمتر نسبت به دیگر متریالها و طول عمر بیشتر میباشد.  مزیت این نوع متریال عدم آسیب به محیط زیست و شکوه و زیبایی آن میباشد. نقطه منفی این نوع مواد گرانی آن است.

کابینت روشویی چوب بلوط