آیا وزن ورق فومیزه ملاک تشخیص کیفیت محصول است ؟

معیارهای زیادی برای تشخیص وزن ورق فومیزه با کیفیت و بی کیفیت وجود دارد ، اکثراً وزن ورق را به عنوان یکی از پارامترهای تشخیص کیفیت عنوان می‌کنند ، به  همین خاطر همیشه یک  سوال در بین خریداران این محصول وجود داشته  که ورق  فومیزه باید سبک باشد یا سنگین  ؟ برای آشنایی بیشتر با معرفی ورق فومیزه ،کاربرد فومیزه آن همراه ما باشید

کدام گزینه را می توان معیار تشخیص کیفیت قرار دارد ؟

عده ایی سبک بودن را ترجیح میدهند و عده ایی  سنگین بودن را ،  اما به درستی  اگر به صورت تخصصی این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم که وزن ورق ملاک  خوبی برای تشخیص کیفیت نیست !  در تولید ورق فومیزه علاوه بر پی وی سی  از مواد دیگر مثل پرکننده ها استفاده  می‌شود ،  پرکننده ها دارای چگالی بالا و قیمت پایین هستند ،  برای کاهش قیمت محصول نهایی و همچنین افزایش خواص مکانیکی و استحکام ورق فومیزه از این ماده  استفاده می شود.

 در صورتی که مقدار مصرف این ماده در ورق فومیزه پی وی سی افزایش پیدا  کند . و  به دلیل اینکه چگالی این ماده زیاد است باعث می شود . وزن ورق فومیزه  افزایش پیدا کند  ، نکته قابل توجه این است . که استفاده بیش از حد از این ماده در تولید ورق فومیزه باعث شکننده  شدن و کاهش خواص مکانیکی محصول نهایی می‌شود . بنابراین سنگین بودن ورق فومیزه  پی وی سی نمیتواند  معیاری برای بیان کیفیت محصول باشد  .

چگونه می‌توان ورق  فومیزه  سبک تولید کرد ؟

اگر شرایط تولید را به نوعی  دچار تغیر  کنیم که محصول نهایی نقطه مقابل شرایط ذکر شده باشد چه اتفاقی رخ می‌دهد ؟ دراین مورد ورق فومیزه بیش از حد فوم میکند و به اصطلاح سست میشود  و خواص مکانیکی و استحکام و آن به شدت افت می کند .

 همین مسئله بیان کننده این موضوع است که سبک بودن ورق فومیزه هم نمی تواند معیاری برای تشخیص کیفیت ورق باشد  .

 برای تشخیص فومیزه با کیفیت بهتر است که  به پارامترهایی از جمله صیقلی بودن سطح  ، چگالی ، پیچ خوری و سختی ورق  توجه شود ،  چرا که وزن معیار و  ملاک دقیق و علمی برای تشخیص  کیفیت ورق فومیزه  با کیفیت نیست