دریافت گواهینامه نانو مقیاس از ستاد ویژه

دریافت گواهینامه نانو مقیاس ، از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو توسط گروه صنعتی و بازرگانی شفیق

ورق فومیزه ( PVC )، در سال‌های اخیر به دلیل قابل رقابت بودن با چوب سهم عظیمی از بازار چوب را به خود اختصاص داده است. ورق فومیزه پی ‌وی‌ سی مناسب، دارای ساختاری بوده که می‌توان عملیات سوراخ‌کاری، اره‌کاری و پیچ کردن را بدون آنکه ترک و یا شکافی در آن ایجاد شود بر روی آن انجام داد.

یکی از مهم‌ترین مشکلات عمده در صنعت تولید ورق فومیزه پدیده Plate out یا همان چسبندگی مواد در سیلندر، ماردون و به ویژه در قالب است. این موضوع در مراکز تولید این ورق‌ها، علاوه بر استهلاک دستگاه منجر به هزینه زمانی زیادی (حداقل ۶ ساعت) جهت پاک‌سازی می‌شود.

علاوه بر این یکی دیگر از چالش‌هایی که در برخی موارد موجب نارضایتی مشتریان بوده، کم بودن سختی و پیچ‌خوری ورق‌ها است و این در شرایطی است که در ورق فومیزه PVC از مواد Impact modifier CPE جهت افزایش استحکام و سختی استفاده می‌شود که در حال حاضر موانعی بر سر واردات این محصول به کشور وجود دارد.

گروه صنعتی و بازرگانی شفیق برای غلبه بر این چالش‌ها، پس از تحقیقات و بررسی نانوذرات، توانسته است فرمولاسیون تولید ورق فومیزه را براساس نانوذرات بهینه کند؛ به نحوی که چسبندگی را به شدت کاهش داده و آن را از ۳ روز به ۹ روز رسانده است. با این تغییر همچنین سختی ورق به میزان ۲۰ درصد و پیچ‌خوری آن به میزان ۲۵ درصد افزایش یافته است و در مجموع بازتاب خوبی در بازار این محصول ایجاد شده است.

مهم‌ترین کاربرد ورق فومیزه ( PVC ) حاوی نانوذرات که دارای قدرت پیچ‌خوری و سختی بالا است، در کابینت روشویی و آشپزخانه است. در حالی که برخی نمونه‌های موجود ورق فومیزه موجود در بازار حداقل‌های لازم برای پیچ‌خوری ورق جهت کاربرد به عنوان کابینت روشویی و آشپزخانه را ندارند، گروه صنعتی و بازرگانی شفیق توانسته محصولی با استاندارد بالا تولید کند.

گروه صنعتی و بازرگانی شفیق خط تولید خود را براساس استفاده از نانوذرات سیلیکا و بهینه‌سازی فرمولاسیون تغییر داده و در حال حاضر بر همین اساس محصول خود را تولید می‌کند.

گواهینامه نانو مقیاس