معرفی مختصر انواع کابینت

در مقاله ” معرفی مختصر انواع کابینت ” به بررسی این موضوع میپردازیم. حتما شنیده اید که میگویند آشپزخانه قلب خانه است، دکوراسیون، زیبایی و آراستگی این مکان برای بسیاری حائز اهمیت است، کابینت به عنوان یکی از مهمترین ارکان زیبا سازی نقش بسزایی در ظاهر  و دکوراسیون آشپزخانه ایفا می کند، کابینت ها بسته به سلیقه و کاربرد متفاوتند.

معرفی انواع کابینت های فلزی:

کابینت های فلزی یک نوع از کابینت هستند که در کمتر خانه ای به چشم می‌خورد و طرفداران زیادی هم ندارند، کمتر کسی را می توان یافت که به این دست کابینت ها وفادار باشد چرا که با تولد و رشد گونه های جدید کابینت زمان بازنشستگی کابینت های فلزی فرا رسیده.

تنها مزیت این کار صرفه  اقتصادی آن است، بدین شکل که بدنه کابینت را از فلز تولید می کنند و فقط درهای آن را برای جذب نما از ام دی اف کار میکند که البته  پس از مدتی سر و صدای لولا و یراق و زنگ زدگی و بوی نامطبوع آن به خصوص از ناحیه زیر سینک هر صاحب خانه را از تصمیم خود پشیمان می کند.

کابینت های تمام چوب :

این نوع کابینت خواهان خاص خود را دارند و معمولاً افرادی که فضای گرم و روستیک را می پسندند رو به این کارها می آورند، از  مزایای این کار می‌توان به جذابیت خیره کننده و جلوه منحصر به فرد آن در آشپزخانه اشاره کرد ،  قیمت بالا زمان‌بر بودن ساخت و نصب و البته نقطه ضعف در برابر رطوبت  ، اشتعال و حشراتی مانند موریانه از مهمترین معایب آن است.

کابینت های ام دی اف :

ام دی اف از ضایعات چوب ساخته می شود  و با روکش های متنوع طرفداران بسیاری پیدا کرده است،  ام دی اف قابلیت همسان سازی و هماهنگی با دیگر عناصر و اجزای دکوراسیون را دارد که همین مسئله بزرگترین نقطه قوت آن محسوب میشود ،  از معایب استفاده ام دی اف در کابینت می توان به آسیب پذیر بودن در برابر رطوبت و آب و اشتغال پذیر بودن اشاره کنیم فرسودگی به مرور زمان در برابر مواد شوینده و تمیز کننده و کپک زدگی در اثر رطوبت هم دیگر  معایب ام‌دی‌اف به شمار می آید.

کابینت های هایگلاس : 

کابینت های هایگلاس، شیک و براق!! گونه متفاوت از ام دی اف که  روکش هایگلاس دارد، سطح صاف و البته براق آن چشم ها را به خود خیره می کند و می تواند با چاشنی خلاقیت و طراحی یک اثر منحصر به فرد در آشپزخانه خلق کند، معایب این کابینت ها را قیمت بالاتر نسبت به ام دی اف و تمام نقاط ضعف ام دی اف همچون رطوبت اشتعال کپک زدگی و فرسودگی با مواد شوینده نام برد.

معرفی مختصر انواع کابینت

کابینت های پی وی سی :

کابینت های پی وی سی از زمان ورود به صنعت دکوراسیون انقلاب بزرگی به راه انداختند. ‌میتوان  گفت فومیزه آمد تا هرآنجا که  چوب و ام دی اف کارایی ندارد عرض اندام کند،  کابینتهای پی وی سی از جنس فومیزه و کاملاً ضد آب هستند  ، خود خاموش شونده  اند ،  در برابر مواد شوینده و اسیدها کاملاً مقاومند،  برای حشراتی مانند موریانه جایگاه خوبی نیستند ، فومیزه ضد باکتری و قارچ است،  سبک و ارزانتر است و  برای تولید و نصب زمان کمتری را به خود اختصاص می دهد  ، به راحتی قابلیت برجسته سازی دارد که به زیبایی آن می افزاید با انواع روکش ها ظاهری متفاوت به خود می گیرد ،  قابلیت چاپ مستقیم دارد و رنگ پذیری منحصر به فرد آن دست تولید کننده را برای طراحی  و ساخت باز گذاشته است  ، می‌توان گفت فومیزه امتحان خود را پس داده و کاربرد خود را در کابینت های زیر سینک و کابینت های روشویی و سرویس های حمام بیش از قبل نشان داده و ثابت کرده داعیه‌دار تحولات بزرگی در صنعت دکوراسیون است.

همچنین برای مشاهده محصولات بیشتر میتوانید به سایت دکو کابین مراجعه نمایید.