چگونه متریال را بشناسیم ؟

برای آشنایی متریال یا محصول راههای گوناگونی وجود دارد.در این مقاله از سایت شفیق میخواهیم به برسی مهمترین اقدامات مربوط به متریال بپردازیم.

برخی از مهمترین اقدامات در این باره عبارتند از :

  1. شناخت متریال
  2. آشنایی با برند و کشور تولید کننده آن
  3. آشنایی با موارد تاثیر گذار در کیفیت و قیمت متریال
  4. شناخت مراکز یا فروشگاههای ارائه دهنده متریال
چگونه متریال را بشناسیم؟ -ورق فومیزه - کابینت روشویی پی وی سی

چرا بعضی ها از تعمیرات منزل هراس دارند؟

یکی از راه‌های نونوار کردن منزل بازسازی است، در دل بعضی ها ترس عجیبی از این کار وجود دارد. حتی بعضی ها اعتقاد دارند که بازسازی منزل خستگی و دوندگی بیشتری نسبت به ساخت خانه دارد.

یکی از مهمترین مواردی که در بازسازی خانه تاثیر مستقیم دارد و در عملیات های اینچنینی انتظار به تعویض آن ها می رود کابینت آشپزخانه و کمد دیواری و کابینت روشویی است. با کمی دقت متوجه می‌شویم کسانی که از بازسازی منازل هراس دارند اشخاصی هستند که اکثر متریال های به کار برده شده در ساختمان را به خوبی نمی‌شناسند و به همین دلیل ترس انجام  این کار را دارند.

در واقع باید گفت هر کاری راهی دارد، شما میتوانید با شناخت متریال های مختلف به راحتی بازسازی یا تعویض وسایل منزل را انجام دهید. همانطور که گفتیم کابینت آشپزخانه یکی از اصلی ترین گزینه های تعویض برای خانه های قدیمی است. ابتدایی ترین دانستنی ها برای انجام این کار عبارتند از : شناخت متریال، آشنایی با برند یا کشور تولید کننده؛ موارد تاثیرگذار در درجه کیفی و قیمت، شناخت مراکز یا فروشگاههای معتبر ارائه دهنده متریال.

1-شناخت متریال

به عنوان مثال اگر بخواهیم  به بحث کابینت و کمد دیواری بپردازیم باید  گفت نخستین  مورد شناخت متریال است ،  شناخته شده ترین جنس  برای کابینت ،  ام دی اف است  اما باید دانست که ام دی اف خانواده وسیع و متنوعی دارد، ام دی اف خام، هایگلاس، لمی گلاس، پلی گلاس. شباهت تمام مواردی که اشاره کردیم در مغز آنها است. تمام این متریال ها از مغز ام دی اف ساخته شده و  تفاوتشان در روکش آنهاست که عمده تفاوت و قیمت و طول عمرشان به همان روکش و البته کیفیت مغز و آنهاست.

بعضی از کابینت ها هم هستند که از چوب طبیعی ساخته شده‌اند که اکثراً گران قیمت هستند. در اصل این چوب ها چوب های طبیعی درختان هستند که فرآوری شده و به کابینت تبدیل شده اند.

البته باید نکته مهمی را گوشزد کرد ، روکشی وجود دارد به نام روکش چوب طبیعی و از چوب واقعی ساخته شده و بر روی مغز ام دی اف لمینت می شود. بعضی این جنس را با چوب طبیعی اشتباه می گیرد و البته این دست ام دی اف ها هم قیمت بالایی دارند. متریال دیگری که در صنعت دکوراسیون و کابینت سازی استفاده دارد خانواده پی وی سی است که چند سالی است ورق های  فومیزه را روانه بازار کرده است و  شاخص ضد آب بودنش کاربرد آن را متمایز کرده است.

چگونه متریال را بشناسیم؟ -ورق فومیزه - کابینت روشویی پی وی سی

2- آشنایی با برند یا کشور تولید کننده

این که چطور می‌توانیم از خوشنامی یک برند آگاهی پیدا کنیم بستگی به همت خودتان دارد، شبا کمی جستجو در فضای مجازی و اینترنت و کمی پرس و جو می‌توانید درباره یک برند اطلاعات کسب کنید و همین روش برای اطلاع از کشور تولید کننده هم صدق می کند.

البته باید گفت که کشور ایران به لحاظ تولید متریال هایی همچون ام دی اف و ورق های پی وی سی پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته اجناس مرغوب و قابل رقابت با برندهای خارجی تولید کند. کمی وقت بگذارید و با چند فروشنده و  نصاب ماهر صحبت کنید، درباره کیفیت  متریال های مختلف اطلاعاتی جمع آوری کنید. مسلما بهترین نتیجه در خلاصه کلام و فروشندگان و افراد اهل فن در این  رشته به دست خواهد آمد.

3- موارد تاثیرگذار در درجه کیفی و قیمت

امروزه برای شناخت فروشگاهها و کارخانجات صاحب‌نام و معتبر راه های گوناگونی وجود دارد . متریال شما ام دی اف باشد یا پی وی سی فرقی نمی‌کند شما باید پس از شناخت این مراکز نسبت به سابقه نیک آنها در بازار مطمئن شوید. در حوزه رقابت قیمت یکی از ترفندهای فروش است که اکثراً توجه ویژه ایی به آن دارند . قیمت پایین یا بالای یک برند و کارخانه تاییدی بر کیفیت یا عدم کیفیت آن جنس نیست بلکه سابقه و خوشنام بودن آن برند در بازار ملاک اصلی تصمیم گیری و استفاده از آن محصول است.

چگونه متریال را بشناسیم؟ -ورق فومیزه - کابینت روشویی پی وی سی

در کل باید گفت برای ساخت و بازسازی یا هر کار دیگری شناخت متریال به ما کمک می کند بهترین تصمیم را بگیریم ، ذکر مثال بازسازی خانه و تعویض کابینت نمونه ایی بود برای آشنایی با راه های تحقیق و شناخت متریال و ابزار. مسلما آشنایی با مراحل و چگونگی کاری که می خواهید آغاز کنید و به سرانجام برسانید شما را به اعتماد به نفس می رساند و باعث می شود که کار را به بهترین نحو انجام دهید.